Wybór instrumentu? Dobrze się przygotuj

Gra na instrumencie to nie tylko rozrywka – to przede wszystkim możliwość na wyraz własnych emocji. Jeżeli czujesz taką potrzebę to przede wszystkim najpierw dobrze się przygotuj do wyboru instrumentu. Najlepszym rozwiązaniem jest dobranie odpowiedniego brzmienia do własnej wrażliwości a następnie wybór konkretnego instrumentu. 

Trening w czasie nauki gry na wszelkim instrumencie jest nie tyle rzeczą ważną, co jedyną drogą do tego, aby nasze umiejętności nabrały wyrazu artystycznego a nie tylko rzemieślniczego korzystania z instrumentu.
Ludzie z różnych względów zaczynają naukę gry na instrumencie – nierzadko jest to chęć wyrażenia siebie lub naturalny zapęd do muzyki, który objawia się nieprzeciętnym poczuciem rytmu – ale zawsze umiejętność gry na instrumencie wiązać się będzie z pewnym prestiżem.

radycja muzyki opowiada czasem o ludziach, takich jak Muddy Waters, którzy nie znając nut byli zdolni nie tylko zagrać każdą melodię ale też świetnie improwizować – co jest dowodem na doskonałe czucie instrumentu i wyobraźnię muzyczną.
Na przestrzeni wieku zmieniała się przede wszystkim popularność instrumentów – kiedyś funkcjonowały tylko instumenty tytułowane dzisiaj klasycznymi i wymgały one dużego nakładu pracy aby swobodnie odtwarzać zapisane w postaci nut melodie.
Dopiero na początku dwudziestego wieku rozpoczęto wykorzystywać bardzo mało cenione do tej pory instrumenty – takie jak trąbka – znana w muzyce od 1813 roku a spopularyzowana dopiero przez muzyków jazzowych, którzy podali klasycznym muzykom alternatywę dla koncertów symfonicznych.
Parę epok jazzu bezwzględnie przewartościowało nie tylko styl podejścia do tworzenia muzyki ale przede wszystkim wykształciły nowe gatunki muzyczne, które dziś odnoszą triumfy ale nikt nie pamięta, że niemal każdy gatunek współczesnej muzyki swoje początki bierze właśnie z jazzu.
Pewnie nowych muzyków do grania mocno zachęca wspomniany właśnie prestiż lub chęć ciągnięcia tradycji, bo mało która ze sztuk przechowuje tak duże zapasy historii i potrafi odtworzyć emocje utworów skomponowanych dwieście lat temu.

Podobne:
Jak zdobyć swoje ulubione filmy czy muzykę?
Internet jest dziś ogromnym, globalnym... więcej
Rozrywka dwudziestego pierwszego wieku
Każdy z nas miał w swoim życiu moment,... więcej

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej