W czym pisać programy

Bardzo wiele młodych osób które są jeszcze w gimnazjum a zaczyna interesować się informatyką i programowaniem ponieważ dobrze trafili na nauczyciela zastanawia się jakie mogą im pozwolić pisać proste skrypty w językach takich jak HTML czy PHP ponieważ przeważnie w ten sposób zaczynają się początki przygody z programowaniem podczas zajęć w gimnazjum. Internet aż huczy od przeróżnego rodzaju dziwnych narzędzi które przeznaczone są do pisania skryptów a w rzeczywistości wystarczy nam prosty notatnik w którym brakuje tylko funkcji kolorowania składni. Właśnie w takiej sytuacji przychodzi z pomocą który dostarcza wszystkiego co trzeba żeby wygodnie programować na samym początku. Dzięki takim narzędziom młodzi programiści mają bardzo ułatwione zadanie ponieważ edytowanie skryptów ich stron za pomocą programu jakim jest pozwala im na kolorowanie składni oraz automatyczne uzupełnianie niektórych klamerek których bardzo często trudno jest się doliczyć.

Nie tylko PHP

notepad++ 5 może edytować nie tylko pliki z rozszerzeniami php czy html może tak naprawdę otworzyć pliki z kodem wszystkich dostępnych języków programowania jakie można wykorzystać i jest bardzo wygodny do tego aby na szybko pokazać komś sam kod ponieważ w zintegrowanych środowiskach programistycznych przeważnie dużo miejsca zajmują dodatkowe okna pokazujące błędy czy komponenty za to tutaj można bez problemu i żadnych dodatkowych narzędzi patrzeć w czysty kod który jest przejrzyście przedstawiony na białej kartce. 

Wiele osób zaczynając swoją przygodę z programowaniem stron internetowych zastanawia się w czym pisać programy, notepad++ 5 jest do tego bardzo dobry ponieważ posiada opcję kolorowania składni co ostatecznie pomaga również w nauce.

Podobne:
Idealne pomieszczenie dla każdego mężczyzny!
Dom jest jednym z miejsc, w których... więcej

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej