Rozwiń swoją przeglądarkę dzięki pluginom!

komputer, pc, internet, przeglądarki, pluginKorzystanie z większości dobrodziejstw internetu nie było by możliwe bez przeglądarek internetowych. Na tym rynku oprogramowania największymi graczami są obecnie i . Umyślnie pomijamy , ponieważ duży udział w rynku przeglądarek tego programu wynika z faktu, że jest standardowym programem do przeglądania internetu w każdym systemie .

Chrome i Firefox stały się tak popularne nie tylko ze względu na intuicyjną obsługę oraz szybkość działania, ale przede wszystkim na ogromny wybór ów.

Czym jest plugin do przeglądarki

Plugin to inaczej wtyczka, jest to aplikacja łącząca się z innym programem(nie mogąca działać niezależnie) i w ten sposób rozwijająca jego funkcjonalność lub wygląd. umożliwiają zmianę wyglądu Firefox lub Chrome, tak jak odpowiada to użytkownikowi. Mogą to być także skróty do pewnych często używanych funkcji. Bardzo często służą także do łączenia przeglądarki z jeszcze innym programem. Najciekawsze pluginy mogą pobierać dane z konkretnych stron, bez potrzeby ich odwiedzania. W skrócie mają one ułatwić nam wykonywanie konkretnych czynności w internecie.

Czy warto instalować pluginy do przeglądarek

Instalując takie oprogramowanie warto się zastanowić jak często będziemy z niego korzystać. Im więcej pluginów jest zainstalowanych w przeglądarce, tym wolniej będzie ona działała. Dlatego też, jeśli mamy rzadko korzystać z danego pluginu, lepiej z niego zrezygnować.

Zwykle pluginy do przeglądarek są wykorzystywane przez bardziej obytych i zaawansowanych internautów. Nie są one bowiem potrzebne jeśli tylko kilka razy korzystamy z przeglądarki do przejrzenia np. wiadomości.

Podobne:

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej