Różnica pomiędzy tiptronic i multitronic?

Różnice są znaczące w samym działaniu, jednak nie widoczne na zewnątrz. Jedyną rzeczą, która łączy obydwa te dwa stwierdzenia jest to, że są to skrzynie automatyczne. został wprowadzony przez markę . Skrzynia ta jest bezstopniowa po prostu fizycznie nie posiada tak zwanych przełożeń, a to oznacza, że prowadząc samochód z taką skrzynią biegów kierowca nie odczuwa żadnej zmiany biegów, bo one nie następują – zupełnie jak jazda na skuterze. Główna zasada działania polega na tym, że istnieją dwa walce stożkowe połączone paskiem, łańcuchem, który się po nich przesuwa. W przypadku tiptronica skrzynia jest również automatyczna, jednak następują zmiany biegów i jest to odczuwalne przez kierowcę. Ponadto istnieje możliwość przełączenia się na manualną skrzynię biegów i przerzucanie ich za pomocą łopatek zamontowanych w kierownicy. Skrzynie tą montują takie marki ja , , itd.   

Czy multitronic i większe spalanie?

Spekuluje się, twierdząc, że takie rozwiązanie prowadzi do spadku dynamiki i zwiększenia spalania paliwa przez samochód, okazuje się, że wręcz przeciwnie. Pojazdy wyposażone w multitronic wcale nie wygląda tak źle pod tym względem, a niekiedy lepiej od samochodów, w których zamontowana jest pięcio biegowa skrzynia biegów. Na pewno jazda przez przełożeń skrzyni biegów na początku wprawia kierowcę w zakłopotanie i dziwne wrażenie jednego wyciąganego biegu, po kilku jazdach jednak przyzwyczajamy się i odczuwamy .

Bez wątpienia skrzynia biegów multitronic posiada wiele zalet, jednak jak każde rozwiązanie ma swoje wady. Główną wadą jest awaryjność i koszty serwisowania, które ze względu na skomplikowaną konstrukcję są bardzo wysokie.

Podobne:

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej