Poradnik dla sprzedających samochód

sprzedaz-autaDlaczego masz jak najszybciej sprzedać swój samochodów? Teraz pewnie powiesz, że co masz jeździć autobusem albo rowerem. Nie, nie o to mi chodziło. Sprzedać masz swój stary gdy kupujesz nowy, dlaczego znowu tak szybko? Z każdym dniem wartość rynkowa Twojego pojazdu spada, dlatego pośpiech jest jak najbardziej wskazany, później pozostanie tylko zezłomowanie.

W zasadzie istnieją trzy sposoby na pozbycie się starego samochodu, jednym z nich jest wyżej wspomniane zezłomowanie, ale za to nie otrzymamy pieniędzy, a czasem trzeba jeszcze dopłacić, drugim jest sprzedanie auta w komisie, a trzecim sprzedaż na własną rękę. Opiszę jednak tylko te dwa związane ze sprzedażą, który sposób przyniesie nam największy przypływ gotówki?

Sprzedaż we własnym zakresie

Sprzedając samochód we własnym zakresie musimy pamiętać o tym, że potrzeba do tego cierpliwości i zaangażowania. Zróbmy na początek spis wszelkich parametrów samochodu, przebieg, pojemność silnika, rodzaj paliwa etc. Po tym wszystkim należy zrobić dużo zdjęć, dlaczego? Będziemy publikować nasze oferty na internetowych portalach – pomoże to szybciej znaleźć kupca. Warto również dać ogłoszenie do gazety.

Sprzedaż w komisie

Skup aut jakim jest komis samochodowy to rozwiązanie raczej dla osób, które nie mają czasu na robienie zdjęć na wystawianie ofert i ogłoszeń. Tego typu przypadki muszą się też liczyć z mniejszym zyskiem. Samochody sprzedawane w komisach to raczej miejsce, w których dostanie przynajmniej o tysiąc złotych mniej gotówki aniżeli sprzedając samemu. To akurat marża, którą płacimy właścicielowi za znalezienie kupca.

Jak widzimy przedstawione powyżej sposoby różnią się sobą tylko nakładem pracy, aby sprzedać samochód no i sumą pieniędzy jaką otrzymamy za jego sprzedaż. Wybór należy do Państwa, osobiście wybieram sposób pierwszy, bo lubię się pobawić w dealera samochodowego.

Podobne:
Skup aut - zakup samochodów za gotówkę
Z jakich krajów najczęściej i... więcej
Ranking używanych samochodów 2010
W ostatnim czasie bardzo popularne są samochody... więcej

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej