Łódź miastem wartym obejrzenia?

turyści szukający taniego noclegu w ŁodziNa mapie turystycznej Polski nie brakuje przepięknych miast, bogatych w i atrakcje, czy Łódź może być stawiana na równi z takimi perłami jak Kraków, Warszawa, Gdańsk , czy Wrocław? Część z polskich turystów kojarzy to miasto jedynie z filmem „Ziemia obiecana” i upadkiem włókienniczego przemysłu. Miasto to już od wieków było polskim centrum włókiennictwa, a przez pewien okres nawet największym tego typu kompleksem w Europie. Dziś Łódź ciężko podnosi się z upadku tego przemysłu. Czy Łódź może być więc miastem turystycznym?

i

i ulica Piotrkowska to jedne z najczęściej wymienianych miejsc związanych z Łodzią. Jeśli chodzi o sam kompleks rewitalizowany na dawnej fabryce Izraela Poznańskiego, to jest to największe w Polsce centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe. Jednak sama komercyjna strona tego miejsca nie wyklucza także odwiedzenia tego miejsca w celach turystycznych. Kompleks świetnie wykorzystuje unikalny, postindustrialny klimat budowany przez pofabryczne budynki. Odsłonięta i oczyszczona czerwona cegła i charakterystyczne wysokie pomieszczenia z ogromnymi oknami wytwarzają niepowtarzalny klimat rynku manufaktury. Niewiele osób odwiedzających to miejsce wie, że w miejscu w którym przechodzą przez plac fontanny płynie podziemna rzeczka. Miała ona zostać odkryta, jednak ze względu na bardzo zły stan wody, postanowiono zaznaczyć jej obecność właśnie podłużną fontanną.

Problemem w Łodzi jest niestety nocleg dla większej ilości turystów. Można się spodziewać tanich noclegów, jednak sama baza noclegowa nie jest gotowa na przyjęcie zbyt dużej liczby turystów. Ma się to zmienić do roku 2012, kiedy Łódź stanie się jedną z baz wypadowych kibiców.

Podobne:

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj