Klinkierówka czy siding – zalety i wady

Wystrój domu, jest niezwykle ważnym elementem, który może wpłynąć na nasze samopoczucie. Warto jednak pamiętać, iż nasz dom, powinien być zadbany i estetyczny również z zewnątrz.

Zwykła farba, czy może, ?

Wybór elewacji jest kwestią niezwykle ważną, bowiem ma nam ona służyć na długie lata. Ważne, aby dobrać odpowiedni rodzaj tworzywa, którego będziemy chcieli użyć. Rodzajów tworzyw, którymi wykańcza się domy jest bardzo wiele. Do najpopularniejszych należą drewniane, tynkowe, czy te wykonane z betonu architektonicznego. Jednak pragnąc czegoś bardziej oryginalnego, co przykuwa oko, warto zastanowić się nad elewacją wykonaną z cegieł klinkierowych bądź z sidingu.

Cegła klinkierowa – 

Ten charakterystyczny rodzaj cegły, wytwarza się poprzez wypalanie różnego rodzaju glin. Na ogół nie stosuje się jej na całe ściany domów, a jedynie do pokrycia różnego rodzaju cokołów, filarów, czy też wykończeń. Warto jednak zaznaczyć, iż cegły te posiadają bardzo wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim klinkier charakteryzuje się ogromną trwałością na różne zjawiska atmosferyczne, w tym mróz i promienie słoneczne. Są one niezwykle trwałe, odporne na korozję oraz różne mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu nie trzeba ich remontować co kilka lat. Oprócz tego, są idealnym zabezpieczeniem przed powstawaniem grzybów i glonów oraz co często jest brane pod uwagę podczas kupowania – mają właściwości, które w dużej mierze izolują odgłosy z zewnątrz.  Jednym z najpoważniejszych zarzutów, jakie można postawić temu rodzajowi elewacji, to jego bardzo wysoka cena.

Siding – tani, kolorowy, wytrzymały

Remontując elewację domu, warto również rozważyć użycie sidingu. Jest to elewacja, która składa się z paneli (wykonanych z metalu, drewna bądź tworzywa sztucznego), przymocowanych gwoździami do specjalnych listew. Jest to tworzywo, które jest wytwarzane w bardzo wielu kolorach oraz kształtach paneli. Dzięki temu, klient może wykończyć swój dom, w unikatowy, pasujący do otoczenia sposób. Poza tym siding jest stosunkowo tani, dlatego ma tak szerokie grono wielbicieli. Główną wadą tego tworzywa, jest jego montaż, który z pozoru prosty, wcale taki nie jest. Niestety nie każdy zainteresowany wie, iż przy jego montowaniu koniecznie jest wzięcie pod uwagę temperatury powietrza, która może wpłynąć na jego skurczenie bądź rozszerzenie.

Przy remontowaniu domu, warto pamiętać, iż nie warto oszczędzać na wszystkim, ponieważ nasz komfort oraz spokój, zapewniony należycie wykonanym remontem, są warte każdych pieniędzy.

Najlepszym wyborem dla Ciebie jest elewacja z klinkieru? Infatec jest firmą zajmującą się dystrybucją płytek i cegieł klinkierowych. Firma ta oferuje cegłu modelowane ręcznie, a także maszynowo. Infatec - Twój piękny dom.

Podobne:

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej