Jaki kolor można wybrać do salonu?

to wnętrze, które jest wizytówką całego domu. Dlatego zależy nam na tym, by był ciekawie i przytulnie urządzony. Oczywiście każdy ma inne potrzeby i upodobania, i to one wpłyną na ostateczny wygląd salonu. Jednak przy jego urządzaniu bierze się pod uwagę wiele innych czynników. Istotną kwestią jest wybór koloru do salonu. Co pomoże podjąć tą decyzję?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Na pewno należy brać pod uwagę wielkość salonu i jego oświetlenie. W małym salonie najlepiej jest postawić na jasne barwy, które wnętrze optycznie powiększą i sprawią, że będzie jaśniejsze. Unikamy kolorów ciemnych, które by salon przytłoczyły. Sprawdzają się one za to we wnętrzach dużych i przestronnych.

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

Poza tym przy wyborze koloru trzeba też pamiętać o funkcji, jaką spełnia to wnętrze. Salon to pomieszczenie, w którym chcemy się zrelaksować, odpocząć i miło spędzić czas. Należy zatem wybierać kolory, które będą temu sprzyjały, a nie dodatkowo nas drażniły. Idealnie do salonu nadaje się zatem kolor żółty, pomarańczowy, fioletowy czy zielony.

źródło: kochanewnetrza.pl

źródło: kochanewnetrza.pl

Oczywiście wybór koloru będzie też zależał od gustu domowników oraz stylu, który wybiorą dla wnętrza. W tych nowoczesnych najczęściej pojawiają się chłodne barwy – biel, szarość czy granat. We wnętrzach tradycyjnych dominują odcienie żółci, brązu czy zieleni. Wiele zależy od tego, jakie meble chcemy wybrać, jakie wzory oraz dekoracje się nam marzą. Wybór koloru do salonu musi być zatem naprawdę dobrze przemyślany, tak by później współgrał z pozostałym wystrojem.

Podobne:

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj