Jak bezpiecznie kupić używane auto?
Tagi:

kupno-autaKupowanie samochodu to bardzo ważna czynność jeżeli chodzi o nasze domowe finanse. Wiele osób bardzo się boi tego, że przez nieodpowiedzialny zakup będzie znowu trzeba oszczędzać ogromne pieniądze. Co zatem robić, aby kupić nowe tanio i bezpiecznie? Metoda jest jedna podstawowa – należy uważać na wszelkiego rodzaju pułapki, kupować z rozsądkiem i nie dać sobie wsadzić kota w worku zamiast użytecznego auta.

Kupowanie aut, szczególnie używanych jest problemem dla osób słabo znających się na motoryzacji. Cały problem polega na tym, że świadomość przeciętnego Kowalskiego o tym jakie zagrożenia na niego czyhają podczas zakupu używanego auta jest bardzo niska, a to nie jedyna sprawa.

Wszystkie osoby czytające ten artykuł pewnie chcą mieć super samochód i w końcu wynagrodzić sobie lata pracy jakie poświęciły na odkładanie funduszy na tego typu auta. Takie marzenia często są głównym sprawcą niespłaconych kredytów czy naciągniętego domowego budżetu. Bądźmy zatem odpowiedzialni i przewidujmy ewentualne skutki naszych złych decyzji.

Największym zagrożeniem podczas kupowania używanego samochodu jest jego stan techniczny. Sprzedawcy bardzo często nas oszukują „przekręcając” licznik samochodu o nas 50 tysięcy kilometrów (czasem więcej) i na to uczulam Państwa najbardziej! Musimy zatem poprosić znajomego, niezależnego od komisu mechanika o przegląd techniczny przed zakupem auta. To pomoże nie tylko sprawdzić na ile wystarczy nam ten samochód, ale i obniżyć cenę w przypadku wykrytych usterek.

Uważajmy zatem na czyhające na nas pułapki podczas zakupu samochodu. Czasem nawet drobna nieuwaga może spowodować to, że będziemy żałować tego, że kupiliśmy auto, które po miesiącu przestanie działać. Rozsądek i odpowiedzialność to klucz do sukcesu podczas zakupu auta – czy używanego czy nowego prosto z salonu producenta.

Podobne:
Młodzi kierowcy bez wyobraźni
Coraz więcej samochodów trafia... więcej
Puka, stuka, ale jeździ - napewno sprawny?
Wielu kierowców traktuje swoje auto jak... więcej

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej