Idzie zima – jakie opony wybrać?

oponyPowoli zbliża się czas wymiany opon z letnich na zimowe, w końcu mając wrzesień trzeba liczyć się z tym, że za miesiąc, dwa będziemy mieli pierwsze opady śniegu. Musimy więc pomyśleć nad kupnem nowych opon zimowych (jeżeli mamy te z zeszłego roku to nie musimy). Jak powinna wyglądać transakcja i na co zwracać uwagę?

Nowoczesna wymaga od przeciętnego użytkownika samochodu osobowego więcej znajomości mechanizmu pracy silnika czy też wyboru opon. Według ekspertów najlepsze będą wykonane z wysokiej jakości gumy, która wytrzyma naprawdę wiele kilometrów drogi. Trzeba również sprecyzować na jakich drogach chcemy jeździć. Jeżeli będą oblodzone to ważny będzie bardzo głęboki bieżnik i bardzo miękkie . To zależy od położenia geograficznego – to oczywiste, że w Polsce kupuje się inne „zimówki” aniżeli w krajach skandynawskich gdzie tego śniegu jest więcej.

Gdy już sprecyzujemy nasze żądania czas na ustalenie budżetu jaki mamy do dyspozycji przy zakupie naszych nowych opon zimowych i co ważne, która firma będzie nam odpowiadać. Krążą opinie, że nie zawsze znane marki są dobre. Zgadzam się w stu procentach, ale i tak stawiam na najlepsze rozwiązania firmy Fulda czy polskiej Dębicy, które potrafią naprawdę dużo wytrzymać!

Zakup opon wcale nie musi być trudny, trzeba tylko wiedzieć czego od nich oczekujemy. Warto zaznaczyć, że osoby nie znające się na rzeczy są narażone na sprzedaż opon używanych jako… nowych! To często stosowane praktyki w zakładach wymiany opon, dlatego trzeba na to uważać. Wybierajmy zatem autoryzowane serwisy lub zaufanych sprzedawców.

Podobne:

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej