Czego nie brakuje w polskiej kuchni?

W Polsce jest bardzo wiele różnego rodzaju warzyw czy owoców, które pomimo ogromnych zalet zarówno smakowych jak i zdrowotnych, nie mają tak dużego zainteresowania na jakie zasługują. Produktów takich będzie bardzo wiele, z całą pewnością nie zaliczają się do nich dwa niezwykle popularne – kapusta włoska oraz por.

Zastosowanie

Zarówno kapusta włoska jak i por, bardzo często królują na naszych stołach. Je się je pod bardzo wieloma postaciami. Por, znany już od starożytności może być spożywany zarówno w surowej jak i gotowanej postaci. Na ogół dodaje się go do , oraz sosów. ceni się za specyficzne walory smakowe. Zielona część jest ostrzejsza, natomiast biała – zdecydowanie łagodniejsza. Wiele osób odrzuca górne liście, traktując je jako niepotrzebne, jednak nie jest to prawda. Poza tym, nie można zapominać jak wiele wartości odżywczych, potrzebnych dla naszego organizmu zawierają.

Kapusta

, to wspaniałe warzywo, które na ogół je się ugotowane. Chyba najpopularniejszą potrawą w Polsce, do jakiej używa się tego rodzaju kapusty, są tak zwane gołąbki. Jest to mięso mielone, z dodatkiem ryżu, specjalnych przypraw, ukryte w sakiewkach z kapusty, gotowane w pomidorowym sosie. Jedno z ulubionych dań Polaków! Nie można zapominać, że kapusta ma również bardzo wiele pozytywnych wartości, które mają działanie lecznice. Działa ona doskonale na , leczy choroby stawów, pomaga walczyć z anemią, sprawia, że nasza skóra, włosy i paznokcie są piękniejsze, i co niezwykle ważne – jest bardzo mało kaloryczna!

Popularna kapusta włoska wirosa jest również doskonała do przyrządzana naturalnych soków, zarówno do pica jak i okładania miejsc zmienionych chorobowo. Jej liście "wyciągają" siniaki, oraz guzy, poprawiają kondycję skóry.

Kiedyś por belton traktowany był, jako jedzenie dla nizin społecznych. Był jednak czas, kiedy codziennie spożywały go największe głowy narodów - m.in. Neron oraz Arystoteles. Obecnie, doceniają go zarówno biedniejsi jak i bogatsi.

Podobne:

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej