Coraz więcej towarów z Chin

Coraz więcej towarów jest robionych i importowanych z terenów Chin. Nie można znaleźć właściwie żadnych produktów na których nie było by napisane made in China. Dlaczego tak się dzieje? Produkcja w chinach jest zdecydowanie tańsza ponieważ warunki jakie tam panują powodują że wszystko jest bardzo tanie i nawet po odliczeniu kosztów transportu jest znacznie bardziej opłacalne. Gdyby nie panował tam system komunistyczny prawdopodobnie sytuacja była by zupełnie inna niż aktualna. Może właśnie dlatego do tej pory żadne państwo zachodnie nie walczy o to aby system panujący w Chinach od lat zmienił się. jest przecież taki tani. Trzeba się zastanowić nad tym czy to właśnie nie my jesteśmy odpowiedzialni za biedę znajdujących się na innym kontynencie ludzi.

Prawa człowiek w Chinach

Niestety prawa człowieka w Chinach nie są przestrzegane a bardzo często zdarza się że ludzie żyją w skrajnej biedzie na którą narzekamy w Polsce. W krajach zachodnich jest to zjawisko dużo bardziej rozpowszechnione i większość społeczeństwa pracuje za przysłowiową miskę ryżu żeby tylko mieć co zjeść właśnie dlatego importowanie z Chin towarów jest tak opłacalne. Niestety każdy producent który zleca tam produkcje swoich towarów przyczynia się do biedy i łamania praw obywateli tego kraju. Ludzie są tam biedni mimo że sam kraj jest bardzo bogaty, zjawisko to jest obecne w każdym społeczeństwie współczesnego świata. Łamanie praw człowieka i wykorzystywanie go tylko dlatego że jest biedniejszy nie jest potępiane zbyt mocno ponieważ już ludzie by tak nie robili niestety tak nie jest.

Wszystkie właściwie towary przechodzą import z chin ponieważ opłaca się tam prowadzić produkcję. Jest to tanie mimo że nie koniecznie wysokiej jakości. Dopóki będziemy kupować takie bublowate towary dopóty będzie ich coraz więcej.

Podobne:
Niebezpieczny import morski
Import morski wykorzystywany jest przez... więcej

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj
Ciekawe pomysły na schowki w przedpokoju
W każdym domu znajduje się niezliczona... więcej
Jaką wykładzinę wybrać do sypialni?
Kiedy urządzamy sypialnię, zależy nam... więcej
Sypialnia z kącikiem do pracy
Sypialnia to miejsce, które w swoim domu... więcej
Jaki stół wybrać do małej kuchni?
Wiele osób bardzo chciałoby mieć stół... więcej
Jak ćwiczenia dla początkujących?
Osoby, które walczą nawet z lekką nadwagą,... więcej
Jak zadbać o ciało w czasie zimy?
Zima to okres, który szczególnie uciążliwy... więcej
Makijaż ślubny – praktyczne porady
W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać... więcej
Jak wybrać dla siebie najlepszą formę treningu?
Aktywność fizyczna powinna zajmować w... więcej
Co pomoże przetrwać mrozy?
Zimie często towarzyszą dość spore mrozy.... więcej